Dżentelmeni 2014: portrety z pasją

Nasza wizyta w Studio Tęcza nie była przypadkowa – chcieliśmy nie tylko pokazać przy pracy Roberta Wolańskiego, ale też poznać i… zdradzić kilka szczegółów na temat projektu Dżentelmeni.

Kalendarz na rok 2014 z fotografiami przedstawiającymi najbardziej znane postaci polskiej sceny, filmu i muzyki to główny element wspaniałej akcji charytatywnej zapoczątkowanej 7 lat temu przez Oliviera Janiaka i szefa bydgoskiego PCK, Patryka Wolskiego. Tegoroczna edycja powstaje z udziałem, jak już wiecie, między innymi Roberta Więckiewicza i Pawła Małaszyńskiego. Obaj aktorzy gościli w studio przed aparatem fotografa Roberta Wolańskiego, który jest autorem najnowszej edycji. Do kalendarza – obowiązkowo płyta. I obowiązkowo: szczytny cel!

O samym projekcie wystarczy powiedzieć tylko tyle, że zasięgiem przerósł chyba najśmielsze oczekiwania pomysłodawców. W pierwszym roku ich akcja „Stop bosym stopom” przyniosła dzieciom z najuboższych rodzin kilkadziesiąt tysięcy par butów! Od tego czasu, sprzedając co roku kalendarze i płyty ze specjalnie nagranymi piosenkami, Janiak i liczne grono jego przyjaciół pozyskali dla dzieci ponad 4 miliony złotych! Pieniądze trafiły między innymi na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi, do maluchów z rodzin najuboższych, którym organizowano letnie kolonie.

Kalendarz „Dżentelmeni 2014” zobaczymy niebawem (może będziemy mieli w związku z nim miłą dla was niespodziankę), a tymczasem proponujemy Wam filmowe spotkanie z autorem fotografii, które będą jego ozdobą.

Robert Wolański opowiada o swojej pasji, o zawodowych wyzwaniach i własnym stosunku do fotografii. Poznajcie portret człowieka, którego pasją jest portretowanie innych ludzi. 

 

 

Źródło: http://xperia.nadotyk.pl/2013/10/dzentelmeni-2014-portrety-z-pasja